Hakkımızda

Firmamız 1977 yılından buyana protez göz imalatı ile uğraşmakta olup 1993 yılından itibaren Oküler Protez Göz Merkezi adı altında bir aile şirketi olarak İstanbul'da hizmet vermektedir.

Merkezimizin tek ilkesi hasta memnuniyetidir.

Hastalarımızın; aynalarla barışık , konuşurken gözlerini kaçırmayan , hayata gülümseyerek bakan mutlu insanlar olarak merkezimizden ayrılmaları en büyük çabamızdır.

Protezin her aşaması konusunda uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır.

Merkezimiz İstanbul / Çapa da hizmet vermekte olup başka şubesi bulunmamaktadır...

Protezlerimiz

Protezimiz kişiye özel olup hasta ile birebir çalışılarak ölçü ile hazırlanmaktadır.

Protezin hazırlanması 4 seansta tamamlanmaktadır. Bu seanslarda hastanın merkezimize gelmesi gerekmektedir.

Hasta ile bire bir bakış açısı çalışıldığı için şaşılık olmaz.

Protezin ölçü kullanılarak hazırlanması , hastanın gözünde oluşa bilecek çapaklanma durumunu minimize etmektedir. Bunun sebebi ölçü ile hazırlanan protezlerin göz yuvası ile uyumunun mükemmel olmasıdır. Göz yuvası ile protez arasında ne kadar az hava boşluğu olursa protezinizde çapaklanmanız o kadar az olur.

Protez gözün rengi hastanın sağlam gözüne bakılarak birebir hazırlandığı için renk uyumu hastanın sağlam gözüne en yakın seviyededir. Her insanın gözünün sklerası ( Gözün beyaz kısmı) farklı renkte olduğu için ; uyumun mükemmel olabilmesi için protezin beyaz kısımları yine hastanın sağlam gözüne bakılarak aynısı olacak şekilde birebir boyanır ve damarların yoğunluğuna göre protez damarlandırılır.

 

dsc_0026_1024


Ayrıca yine ölçüye bağlı olarak göz yuvasının içinde bulunan kaslardaki bütün hareketler protezimize yansır ve göz kapağındaki kusurlar ortadan kalkar..

Hastalarımızın günlük olarak protezini çıkartmak zorunda değildir. Bizim tavsiyemiz ayda 1 defa çıkartılıp temizliğinin yapılmasıdır.

Daha önce hazır protez göz kullanan bir hastanın Göz kapaklarında problem yoksa bizim protezimizi kullanması için herhangi bir cerrahi müdahaleye ihtiyacı yoktur.

Protezimiz metil metakrilattan imal edilip kırılgan değildir.